Президент Румунії попросив Зеленського переглянути закон про нацменшини

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Президент Румунії Клаус Йоганніс під час переговорів із президентом України Володимиром Зеленським у середу, 4 січня, попросив його переглянути закон про нацменшини. Про це повідомляє NV з посиланням на пресслужбу офісу Йоганніса.

Йоганніс засудив російські авіаудари по цивільних об’єктах і критичній інфраструктурі України, що є воєнними злочинами, а також підтвердив, що Румунія продовжить допомагати Україні та українському народу, доки це необхідно. Він також зазначив, що Румунія допомагає вимушеним українським переселенцям, передає Україні генератори, полегшує транзит зерна, підтримує євроінтеграцію України та антиросійські санкції.

«Президент Румунії багато говорив про нещодавнє ухвалення Україною закону про національні меншини, який викликав стурбованість і невдоволення румунської влади та представників румунської громади в Україні. Президент Клаус Йоганніс попросив президента Зеленського швидко знайти рішення для усунення цих проблем», – сказано в повідомленні.

Глави держав домовилися, що очільники МЗС проведуть переговори щодо цього питання найближчим часом, додали у пресслужбі.

Володимир Зеленський у Twitter написав, що погодив з румунським колегою подальший розвиток співпраці двох країн, насамперед у сфері оборони, і обговорив формулу миру, а також подякував Румунії за солідарність та підтримку в боротьбі з російською агресією.

Узгодили з @KlausIohannis кроки з подальшого розвитку 🇺🇦-🇷🇴 взаємодії, насамперед в оборонній галузі. Подякував за солідарність та підтримку Румунії у протистоянні російській агресії. Обговорили #ФормулаМиру та питання двостороннього порядку денного.

— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) January 4, 2023

13 грудня 2022 року Верховна Рада ухвалила в цілому закон про національні меншини, який був однією з вимог до кандидатства України в Євросоюзі. У листопаді голова Верховної Ради Руслан Стефанчук казав, що Україна отримала від європейських партнерів висновок до законопроєкту.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області