Відомий лікар нагадує, які ліки мають бути під рукою у “тривожній аптечці”

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Відомий львіський лікар і активний блогер Тарас Жиравецький нагадав своїм пацієнтам і читачам соціальних сторінок про те, щоб вони не забували про ліки, які завжди мають бути під рукою в обставинах війни (тривожна валізка), зокрема, що має бути у “швидкій аптечці”. Про це лікар написав у своєму Телеграмі.

Далі – пряма мова:

Ще раз прошу усіх підготувати мінімальну аптечку! Бо лікар звичайно викрутиться і призначить вам лікування по вайберу, але добре, щоб ліки у вас були вдома, бо бігати по аптеках, коли немає світла буде квестом!

Для тих, хто приймає ліки на постійній основі, закупіть препарати, які ви примаєте, хоча б на місяць наперед, бо потім може бути складно шукати!

Основне, що має бути в аптечці:

1. Нестероїдні протизапальні – нурофен, парацетамол, німесил на вибір.

2. Антибіотик широкого спектру дії – найкраще мати азитроміцин, він найбільш універсальний. А також левоміцетин, ніфуроксазид. Не закликаю займатись самолікуванням, але коли виникне проблема лікарю буде простіше, якщо ці ліки у вас будуть вдома.

3. Препарати від блювоти – метоклопрамід, церукал, мотиліум в таблетках, але можна мати хоча б одну ампулу церукалу і шприц 2 мл.

4. Від діареї іммодіум кілька капсул.

5. Отіпакс краплі для вух для дітей при отитах.

6. Для тих пацієнтів у кого є сильні алергічні реакції мати дексаметозон в ампулах!

Розумію, що ліків можна порекомендувати багато, але це основне, що кразе мати при собі вдома чи коли їдете в дорогу, – додав Тарас Жиравецький.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області