У Чернівцях МіськШЕП за рік заробив 2,5 мільйона гривень на платних парковках

За інформацією: Суспільне Чернівці.

На фото один із паркувальних майданчиків Чернівців. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях МіськШЕП у 2022 році заробив понад 2,5 мільйона гривень з платних парковок. Наразі підприємство має 13 майданчиків для паркування, з наступного року запрацюють ще 11.

Про це під час звіту 12 грудня повідомив керівник МіськШЕПу Володимир Урсулян.

За його словами, у 2023 році підприємство планує обслуговувати 24 парковки. 11 парковок, які готують до запуску, наразі є безкоштовними. Після запуску вартість години паркування варіюватиметься від 10 до 20 гривень за годину. Найдорожчим буде паркування у центрі Чернівців.

У 2022 році МіськШЕП отримав понад 96 мільйонів гривень доходу, з них чистий прибуток склав 11,4 мільйона гривень. У 2021 році підприємство отримало майже 69 мільйонів гривень доходу та понад чотири мільйони збитку.

"Минулого року довелось повернути до міського бюджету 12 мільйонів гривень, які не освоїли. Через це ми автоматично стали збитковими", — повідомив Урсулян.

За його словами, цьогоріч підприємство стало прибутковим через перехід на єдиний податок, обслуговування платних парковок та скорочення 20% працівників.

"Скорочували працівників не тому, що хотіли, а визначали посади, які перетинаються і дійшли до показника 20% на кінець року. Завдяки скороченню змогли підвищити зарплати працівникам, які залишилися", — розповів Урсулян.

Спецтехніка МіськШЕПу прибирає проспект Незалежності у Чернівцях в грудні 2021 році. МіськШЕП

Також у МіськШЕПі списали частину техніки, яка була неефективною і дорогою в обслуговуванні. Наразі є 12 машин (разом зі спецобладнанням — 29). За словами Урсуляна, цієї техніки має вистачити для обслуговування вулиць, за якими закріплене комунальне підприємство.

Що відомо

  • У Чернівцях Міське комунальне шляхово-експлуатаційне підприємство (МіськШЕП) обслуговує Шевченківський та частину Першотравневого району. Іншу частину цього району, а також Садгору та Чорнівку обслуговує компанія "Техно-Буд-Центр".
  • У Чернівцях є 26 майданчиків для платного паркування. Там можна розрахуватись через мобільний додаток, платіжний термінал та QR-код, який  розміщений на інформаційному стенді.
  • З 20 грудня 2021 року у Чернівцях почали штрафувати водіїв, які не платять за паркування. Сума штрафу – 20-ти кратний розмір від вартості паркування.
  • З вересня 2022 року у Чернівцях запрацювали абонементи на необмежене паркування на майданчиках від комунального підприємства МіськШЕП. Універсальні абонементи діють на будь-якому майданчику МіськШЕПу, вуличні — на одній вулиці.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області