У громаді на Буковині переселенців відвідує волонтерський медичний патруль: яку допомогу надають

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Лікарка медичного патруля вимірює тиск пацієнту. Facebook/Центр розвитку громад Ідея. Дія. Результат

У Вижницькій громаді Чернівецької області працює волонтерський медичний патруль. Медична бригада відвідує прихистки, де живуть вимушені переселенці, та безплатно надає їм медичні послуги.

Про це в етері Українського радіо Буковини сказав координатор проєкту "Волонтерський медичний патруль" громадської організації "Центр розвитку громад" Роман Єрема.

За його словами, побачили потребу у наданні медичної допомоги на місцях, коли у Вижницький район навесні почали прибувати вимушені переселенці.

"У районі доступна медицина у Вижниці є амбулаторія і лікарня, також амбулаторії є і по селах. Але люди зараз мають багато проблем і звикли відкладати здоров'я на потім. Є сім'ї переселенців, які живуть в громаді декілька місяців, але не роблять планові щеплення дітям, бо не знають, де це можна зробити", — розповідає Роман Єрема.

Організатори сформували волонтерську команду, яка відвідує місця компактного проживання переселенців у громадах Вижницького району. Зокрема регулярно навідуються до шелтерів у Лукавцях, Берегометі та Мілієво.

Лікарка медичного патруля міряє тиск пацієнтці. Facebook/Центр розвитку громад Ідея. Дія. Результат

З собою возять обладнання, щоб зробити кардіограму, а також виміряти рівень цукру в крові. У команді є лікарка місцевого центру надання медико-санітарної допомоги. Вона може проконсультувати людей, а також виписати направлення до профільних спеціалістів.

Також волонтери, які приїздять разом із лікаркою, за потреби можуть надати переселенцям первинну юридичну допомогу.

За чотири місяці роботи медичний патруль охопив понад 250 людей. Про свій приїзд волонтери попереджають заздалегідь у дописах у місцевих групах у Facebook. Також переселенці, які живуть у приватному секторі можуть звернутися до волонтерів через сторінку організації у Facebook за посиланням.

Бригада волонтерського медичного патруля робить один-два виїзди на тиждень. Їхніми послугами можна буде скористатися до червня наступного року. Також за підтримки польських партнерів організація отримує ліки для людей з хронічними хворобами.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області