«Укренерго» оголосило надзвичайну ситуацію. Що це означає для нас

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Внаслідок сьогоднішніх обстрілів відбулася втрата понад 50% споживання об’єднаної енергосистеми України

Масований ракетний удар російських терористів сьогодні спричинив втрату понад 50% споживання енергосистеми України. Про це повідомила пресслужба «Укренерго».

«Внаслідок масованих ракетних обстрілів з боку Російської Федерації електроенергетичної інфраструктури України (теплові електростанції, гідроелектростанції, підстанцій магістральних мереж 330-750 кВ) відбулася втрата понад 50% споживання об’єднаної енергосистеми України», – йдеться у повідомленні.

На Буковині поки продовжують діяти планові відключення електроенергії відповідно до графіків.

Про це повідомляє АТ “Чернівціобленерго” на своїх сторінках у соцмережах.

“Продовжуємо працювати відповідно до складеного графіку погодинних відключень. Проте, коли буде проаналізований стан енергосистеми країни після сьогоднішніх обстрілів і в мережах виникне суттєвий дефіцит електроенергії, ліміт споживання для області може змінитися. Відповідно, й графік буде відкоригований. Про це повідомимо додатково”, – йдеться в повідомленні.

В АТ “Чернівціобленерго” пояснили, що це означає, надзвичайна ситуація в енергетиці.

“Оголошена надзвичайна ситуація означає, що через пошкодження підстанцій та генеруючих потужностей немає технічної можливості забезпечити світлом більше 50% споживачів країн (включно з критичною інфраструктурою). Очікуйте детальні роз’яснення”, – йдеться в повідомленні.

Столичний метрополітен. Фото ілюстративне

Київський метрополітен наразі не може відновити роботу як вид транспорту через відсутність необхідної потужності для руху поїздів унаслідок ракетних ударів ворога. Про це повідомив головний інженер метрополітену Віктор Виговський в ефірі телемарафону, пише Главком.

«Метрополітен працює і як транспортний об’єкт, і як об’єкт укриття… Нині, на жаль, внаслідок ракетних обстрілів маємо ситуацію обмеження та відсутності електроенергії на частині живильних центрів електророзподільної компанії», – сказав Виговський.

Метро працює тільки як укриття.

«Ми розмістили поїзди на станціях метрополітену для того, щоб у разі потреби люди, які спускаються в об’єкт укриття, могли розміститися як на станції, так і в поїздах… Щодо руху поїздів, на жаль, його відновити неможливо у зв’язку з тим, що потрібна значна потужність для руху поїздів», – додав Виговський.

В той же час головний інженер відмовився спрогнозувати, коли «підземка» відновить свою роботу з перевезення пасажирів.

КМДА повідомляє, що у зв’язку із пошкодженням енергетичної системи та аварійними відключеннями електроенергії поїзди метрополітену сьогодні до кінця дня не курсуватимуть.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області