Сенат США ухвалив законопроєкт про держфінансування на $1,7 трлн, який включає 45 млрд допомоги Україні та союзникам

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Сенат США у четвер, 22 грудня, підтримав великий законопроєкт про державне фінансування на суму 1,7 трлн доларів. Він зокрема передбачає майже 45 млрд допомоги Україні, повідомляє CNN.

Тепер законопроєкт має схвалити Палата представників. Після цього його передадуть на підпис президенту США Джо Байдену, пише НВ.

У законопроєкті закладено 772,5 млрд доларів на національні програми, не пов’язані з обороною, і 858 млрд доларів на фінансування оборони. Він включає близько 45 млрд доларів на військову, економічну і гуманітарну допомогу Україні і союзникам по НАТО, а також близько 40 млрд доларів на реагування на стихійні лиха.

За словами демократів, внутрішні витрати у законопроєкті збільшено на 68 млрд доларів порівняно з попереднім фінансовим роком. Ці гроші розподілять між різними агентствами та програмами у сферах охорони здоров’я, освіти і праці, пише The Washington Post.

Раніше Сенат підтримав поправку до законопроєкту, що дозволяє передати Україні арештовані активи російських олігархів.

21 грудня президент України Володимир Зеленський прибув у Вашингтон з неанонсованою поїздкою, яка стала його першим закордонним візитом від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Він зустрівся з президентом США Джо Байденом, а також виступив із промовою перед Конгресом США. У цей день США оголосили про допомогу Україні на 1,85 мільярда доларів, яка вперше включає ЗРК Patriot.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області