Клічук пояснив, чому Чернівці на виділені кошти досі не придбали авто для військових. Найближчим часом закуплять 5-6 машин

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У Чернівцях досі не могли знайти продавців автомобілів для ЗСУ на кошти, виділені мерією на закупівлю транспорту для армії. Про це на брифінгу 9 грудня повідомив Чернівецький міський голова Роман Клічук, пише molbuk.ua

За словами Клічука, міська влада зверталася до багатьох, проте ніхто не хоче продавати авто міській раді через складну та тривалу бюрократичну процедуру. Тож приватним фірмам простіше напряму передати авто для військових.

Рішення ухвалили, проте ніхто не думав, яким чином це реалізувати. Ми оголосили тендер, проте на нього не звернувся жодний приватний підприємець чи фірма. Ми зверталися до всіх керівників фракцій на погоджувальних радах, щоби шукали людину, яка привезе нам ці автомобілі. Жоден із них не знайшов. Їх просто немає. Я також звертався особисто до своїх знайомих. Мені відповіли, що не хочуть цим займатися. Бо це потрібно привезти, розмитнити, звернутися за висновком до торгово-промислової палати і оцінити цей автомобіль. І цей продаж міській раді треба задекларувати у податковій. А потім ці всі перевірки, які будуть зі всіх служб… Тому в ці бюрократичні процедури просто не хоче ніхто влазити“, – сказав міський голова.

Він зазначив, що одна фірма все ж погодилася привезти автомобілі. Але робитиме це собі у збиток.

“Ми вже звернулися до однієї фірми, яка сказала, що за такою ціною привезе. Але це привезуть собі в збиток. Умовно кажучи, якщо ми купуємо за 10 тисяч доларів, а авто коштує 12, то вже 2 тисячі доларів своїх дадуть. Крім того, ці автомобілі завозяться в Україну. Умовно, якщо вони коштують 3 чи 4 тисячі євро, ще вартує розмитнення, оформлення, з гарантіями. Це ще ж не просто привезти, ще треба дати гарантію, щоби потім нас не звинуватили, що поламалася машина. Це обходиться дорожче у 2 – 2,5 рази. Тому фізичні особи кажуть: ми краще купимо за свої гроші і передамо військовим, ніж продавати удвічі дорожче”, – зазначив Роман Клічук.

Він додав, що вже ближчим часом мерія закупить 5-6 автомобілів для військових.

Раніше повідомлялося, що на початку липня на сесії міськради проголосували за виділення 22 мільйонів для закупівлі сотні пікапів для армії.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області