Запали світло перемоги: Аеророзвідка збирає кошти на паливо для ситуаційних центрів

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Головною перевагою в сучасній війні нині вважається повна інформаційна обізнаність на полі бою, тобто розуміння де перебуває ворог, його чисельність, боєздатність тощо.

Щоб забезпечити ситуаційну обізнаність війська на практиці, Аеророзвідка розгортає ситуаційні центри, перший з яких з’явився в Києві на початку повномасштабного вторгнення. Успішний досвід з інформування сил оборони столиці та їхньої координації перенесли в новостворені ситуаційні центри на лінії зіткнення.

Сьогодні діє 6 таких ситуаційних центрів – у Києві, Чернігові, Сумах, Харкові, Запоріжжі та Миколаєві. Щоб вони і надалі могли працювати без перебоїв, потрібно забезпечити їх паливом для генераторів.

Шість ситуаційних центрів – 600 000 гривень. Не одноразово – щомісяця допоки ворог на нашій землі.

В якості символічної винагороди за кожну зібрану в банку 1000 гривень ми розігруватимемо листівку. Мінімальний внесок – необмежений, банка для збору за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/9BYkHtMgas

В ситуаційні центри стікається інформація з різних джерел: стаціонарних камер, датчиків, стрімів безпілотників, розвідників з полів та даних від союзників. В центрах інформація аналізується, обробляється та завантажується в цифрову хмару, до якої мають доступ військові від відділення до штабу. Тобто ситуаційний центр – це технологічний хаб, що об’єднує та координує технічні засоби розвідки та допомагає ефективно проводити об’єднані операції сил оборони.

Ситуаційні центри відрізняються один від одного, у кожного є свої особливості. Одні більше працюють із камерами спостереження, у інших більше стрімів із безпілотників. Ті, що працюють із територіями білорусі та росії, наприклад, отримують більше супутникових знімків. Кожен має свої джерела для роботи, але всі працюють за єдиним стандартом.

Зібрана таким чином інформація дозволяє в рази швидше та якісніше ухвалювати рішення про подальші дії. Як тільки оператор наносить об’єкт в інформаційну систему, дані миттєво стають доступними для всіх користувачів.

Такий спосіб роботи – це ведення так званої мережецентричної війни, у якій головна перевага над ворогом досягається саме в інформаційній складовій. За рахунок цього підвищується темп операцій, прискорюється процес управління, збільшується ефективність ураження сил супротивника, покращуються живучість своїх військ і рівень синхронізації їхніх дій.

Завдяки мережецентричності нівелюється кількісна перевага ворога на полі бою. А разом із військовою допомогою, яку надають західні партнери, ми можемо впевнено заявляти про перемогу України у війні, що з кожним днем стає все ближчою!

ЗАДОНАТИТИ НА ПАЛИВО (клікайте)

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області